![Strong Me](https://cozyvibe.gr/wp-content/uploads/2024/05/strong.jpg)
Για 3η συνεχόμενη χρονιά, το Strong Me δίνει ένα ηχηρό μήνυμα κατά της έμφυλης βίας! Από τις 17 έως 19 Μαΐου στην Αθήνα.
56 φορείς, οργανισμοί και σύλλογοι από όλη την Ελλάδα ενώνονται για ένα σημαντικό σκοπό. Το 3ο Φεστιβάλ Strong Me πιο δυνατό από ποτέ έχει ως στόχο την πρόληψη και την καταπολέμηση της έμφυλης βίας. Δημιουργεί μία ομάδα με προσωπικότητες των επιστημών, των τεχνών, του αθλητισμού και του ακτιβισμού για την πρόληψη και την καταπολέμηση της έμφυλης βίας για να “Κάνουμε τον φόβο μας δύναμη”. Το φεστιβάλ ξεκινά σήμερα και θα διαρκέσει μέχρι και την. Κυριακή 19 Μαΐου στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων, προσφέροντας μία ποικιλία δράσεων και εκδηλώσεων για κάθε ηλικία και ενδιαφέρον.
Το φεστιβάλ δεν αποτελεί απλώς μια εκδήλωση, αλλά μια έκφραση αλληλεγγύης και αγάπης προς όλα τα μέλη της κοινωνίας. Επιδιώκει να αφυπνίσει, να ενημερώσει και να κινητοποιήσει το κοινό για τον σημαντικό αυτό αγώνα.
Οι επισκέπτες θα έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε ενδιαφέρουσες συζητήσεις, αθλητικές δραστηριότητες και θεατρικές παραστάσεις, με κορυφαίες στιγμές την καθηλωτική έκθεση “Ματωμένα Πορτρέτα” του εικαστικού Δημήτρη Αστερίου, την παράσταση του μοναδικού Standup Comedian Αριστοτέλη Ρήγα, την προβολή της ταινίας “Tack”, της Βάνιας Τέρνερ, το βραβευμένο ντοκιμαντέρ της Δέσποινας Σωτηροπούλου ” Οι Κόρες της Σιωπής”, το πρωτοποριακό ποδοσφαιρικό project “Goal στο σεξισμό”.